Paide toasooja hind tõuseb alates 16. novembrist 3,68 protsenti

17.10.2019

Konkurentsiamet kinnitas Paide linna soojaga varustava Enefit Greeni taotluse soojuse piirhinna tõstmiseks. Sellest tulenevalt tõuseb alates 16. novembrist Paides toasooja hind varasemaga võrreldes 3,68 protsenti.

Enefit Greeni juhatuse liikme Innar Kaasiku sõnul andis hinnakorrektuuriks põhjuse biokütuse hinna kasv ning Paide kohaliku küttevõrgu rendihinna tõus. „Meie hinnakujundus on kulupõhine ja sõltub peamiselt kütuse hinnast, mistõttu peame kohanduma vastavalt turuolukorrale. Kui võrrelda aga Eesti hindasid üldiselt, on Paides kehtima hakkav soojahind jätkuvalt Eesti üks soodsaimaid,“ kommenteeris Kaasik.

Alates 16. novembrist hakkab Paides uue soojuse piirhinnana kehtima 55,23 eurot megavatt-tunni eest, millele lisandub käibemaks. See tähendab tarbijale 3,68-protsendist hinnatõusu.

Soojuse hinda reguleerib Eestis kaugkütteseadus ning Paide võrgupiirkonnale müüdava soojuse piirhind kujuneb valemi alusel, mis on kulupõhine. Piirhinna valemi kinnitab ja soojuse piirhinna kulupõhisust kontrollib Konkurentsiamet.

Enefit Green on Eesti Energiale kuuluv taastuvenergia ettevõte, mis toodab Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas elektrit ja soojust tuulest, veest, päikesest, biomassist, biogaasist ja segaolmejäätmetest. Lisaks Paide elektrijaamale toodetakse soojust veel ka Tallinnas Iru elektrijaamas ning Valka elektrijaamas. Samuti kuulub Enefit Greenile pelletitehas Lätis.